Tento blog je AUTORSKÝ kopíruj s ikonou. Najdeš ji v menu :)

Klidně všem hlásnu, ale pouze pokud napíšete do REKLAM jinak nereaguji.
Prosím jukněte na můj e-shop: http://ab-shop.blog.cz

Leden 2011

Goblin

31. ledna 2011 v 15:17 | AnDyNkA |  Fantasy postavy

GOBLINI

goblin

Goblini (také šotci) jsou bájní tvorové, kteří zpravidla zosobňovali zlo. Často jsou popisování jako znetvoření skřítci. Slovo goblin pravděpodobně pochází z anglo-francouzského gobelin. Goblini se často vyslitují v různých druzích fantasy literatury a jsou také velmi oblíbení jako postavy v různých počítačových hrách. Goblini nevynikají přílišnou krásou ani trpělivostí a šarmem. Jsou to prostí, zpravidla zelení tvorové malého vzrůstu, kteří dokáží udělat člověku pěkně nepříjemný život.goblin Igoblin II

Už mám zkouškový za sebou!!! =)

28. ledna 2011 v 12:49 | Andynka |  Zastávky rozjetého vlaku života
Jupí lidičky!
Už mám všecky zkoušky a písemky hotový jupí! A to sem z toho byla tolik vystresovaná. i učitel mě dal z chemie trojku! No prostě dnešek je happy day :) Mám z toho ohromnou rafdost protože sem na tu chemii šla už jakože na druhý pokus a kdybych to ani tedka neudelala snad bych asi skočila z balkonu nevim co bych delala, vim jen ze by me to neskutečně štvalo :( Ale já tu zkoušku mám ! Jupiiii :)  Má někdo z vás už taky po zkouškovým?? Nebo tady mají ještě všichni vysvědčení :)

Ahoooj :)

27. ledna 2011 v 9:46 Výplody žabího mozečku
Ahoj lidičky. Chodí sem na tenhleten muj blog vubec někdo??
Ač hodně doufám, že ano asi mám za to, že spíš ne. Zajímá někoho z vás ještě fantasy??
Moc mě to mrzí, když sem přijdu a žádný komentář nebo byť jen malilinkaté ahoj... nenajdu tady nikdy nic. Škoda, vím, že nejsem jediná komu se fantasy líbí, ale asi jsou i lepší blogy než mám já. Přemýšlím o tom, že s blogováním seknu úplně. Protože nemá cenu abych si tady psala sama pro sebe to to ani nemusim psat a mužu si svoje myšlenky nechat pro sebe v hlavě. Pokud sem někdo mrknete tak plsik napiste nejaky komentář co si o tom myslíte. Dík.

Odejít či zůstat??

24. ledna 2011 v 20:35 | AnDyNkA |  Vír myšlenek ve vesmíru
Toto téma mi přijde celkem těžké. Je hodně o tom, jak se na tím kdo zamyslí. Ukončit své trápení tím, že skočím z mostu?? Mnohdy takto lidé přemýšlejí, ale uvědomují si vůbec následky takového činu? uvědomují si, že vdy je někdo kdo je má rád a komu by tady na světě chyběli? O tom už nepřemýšlejí. Zdánlivě snadné jim přijde realizace plánu na sebevraždu. A co když se to nepovede? Co když bude muset doživotně jezdit na invalidním vozíku? Na to pomyslel než skočil?? Ne!  A teď jezdí na vozíku a ještě je v psychiatrické léčebně kvůli pokusu o sebevraždu. Má takové lidi cenu zachraňovat? Myslím, že ano. To život je to nejcenější co máme a neměli bychom si ho úmyslně brát. Na smrt je času dost. Chce jim to dát nějaká pozitiva a dokázat jim, že život na tohle světě přeci jenom stojí za to, aby tady s námi zůstali ...

Joooo mam prvni zkousku za sebou :D

19. ledna 2011 v 17:40 | AnDyNkA |  Výplody žabího mozečku
Ahojky tak dnes jsem splnila první ze dvou zkousek k zápočtům.
Ani nevíte jak moc jsem z toho happy! Je to super zvlast kdyý sem si vytáhla otázku o který sem nevěděla nic :D

AFFS 0.4

14. ledna 2011 v 11:45 | AnDyNkA |  FOR AFFS!
tak tady mám další SBenko...
Je to moje kámoška, dobrá kámoška.
Doufám, že se vám její blog bude líbit.
Udělám jí nějaký pěkný diplomek :)

České dráhy jsou bordeláři!!! (aneb a já z toho mám problémy)

13. ledna 2011 v 12:34 | AnDyNkA |  Zastávky rozjetého vlaku života
Cauky lidi. Před minutkou jsem přišla domu.Vybírám schránku, ptž chodim ted o zkouškovým domu jako první. Byla tam obálka pro mě. Já nic nečekala a tak sem byla zvědavá co je to. Zvlášť, když na obálce bylo razítko od pošty ze ZRUCE NAD SAZAVOU což je od nás trošinku z ruky. Otevrela sem to a malem mi vypadly oči překvapením. Abyste byli v obraze určitě aspon někdo si pamatuje před rokem jak bylo to jízdné pro středočechy?? Kvuli tomu jsem si nechala udělat na vlakovém nádraží tak zvanou IN KARTU , měla jsem ji kvůli tomu jízdnému, to jízdné bylo pouze do 19ti let což mě bylo v lednu následujícího roku. Takže v lednu jsem šla a kartu odevzdala na našem vlakovém nádraží. A vícekrát sem ji neviděla. Až teď. Vykoukla na mě po roce z obálky od Zručského úřadu práce!!! Prý ležela na chodbě. Je tak strašně moc polámaná zohýbaná poškrábaná a otrhaná, že si myslím že po mě budou chtít nějakou náhradu, protože tohle už se nedá nikdy použít. Jenže já ji vrátila! Jak je to tedy možné, že ji po roce někdo našel?? ČD se nedá věřit. Zítra to půjdu pořešit na nádraží a říkám rovnou, já nic platit nebudu!!


Achjo.... zase přidělávaj starosti.

Chci přečíst aneb kupte mi to někdo :)

11. ledna 2011 v 12:47 | AnDyNkA |  Chystám se prověřit
eragon

Eragon, mladý, ale zdatný farmář, jehož jméno neslo pouze málo lidí v historii, možná jen jeden, první DRAČÍ JEZDEC v historii, se vydal na lov, protože on, jeho strýc Gero a bratranec Roran nemají dostatek peněz na jídlo. Proto vyráží do Dračích hor ulovit nějaké zvíře, aby netrpěli hlady. Najednou narazí na stádo srn, tak se je rozhodne stopovat. Když je nalezne, namíří lukem na jednu z nich a vystřelí šíp, který však svůj cíl nenašel, protože stádo vyplašil zvláštní záblesk. Když se šel Eragon podívat, co to bylo zač, uviděl na zemi velký modrý kámen. Tak si jej vzal sebou, do své rodné vesnice - Carvahallu. Tam jej zkouší vyměnit za maso u řezníka Slouna, který když zjistí, že je ten kámen z Dračích hor, tak Eragona vyžene ze svého obchodu. Tak se Eragon vrátil domů (pár mil od Carvahallu), kde se divili, že nic neulovil, protože věděli, že je Eragon výborný lovec.
V noci se Eragon probudil, protože uslyšel podivné zvuky ve svém pokoji. Když se probral nemohl uvěřit tomu, co viděl: modrý kámen se kýval a kutálel ze strany na stranu. Po chvíli praskl a Eragon zjistil, že to není kámen, ale dračí vejce. Když se malý dráček vyklubal, zkoumal chvilku okolí a pak se zarazil, když uviděl Eragona. Přiblížil se k němu a dotkl se svým čumákem Eragonovy ruky, když to udělal, Eragon se svalil bolestí na postel. Když bolest po pár minutách ustala, podíval se na svou ruku a uviděl stříbrnou značku. Ráno Eragon uviděl, jak se dráček dívá z okna ven. Řekl si, že ho doma nechat nemůže; co by na to řekl Roran s Gerem? Proto vzal draka do lesa a tam mu postavil domeček na stromě a dovnitř mu dal nějaké jídlo. Každý den za drakem chodil do blízkého lesa a pozoroval jej, jak roste. Jednoho dne zjistil, že může slyšet drakovy myšlenky a naopak, tak spolu začali komunikovat. Proto také zjistil, že to není drak, ale dračice. Eragon jí vybral jméno Safira (jedno z mnoha jmen, které mu pověděl místní vypravěč Brom).
Král Galbatorix pošle ra'zaky, aby získali dračí vejce. Když na farmu dorazili, byl Eragon naštěstí pryč a Roran také nebyl doma, protože se vydal do světa vydělat peníze, aby si mohl vzít řezníkovu dceru Katrinu. Doma byl jenom Gero, strýc Eragona. Ra'zakové farmu zapálili a Gera v ní nechali zraněného. Gero poté na zranění umírá u léčitelky Gertrudy.
Eragon se musel vydat pryč, aby se pomstil ra'zakům a odlákal královu pozornost od Carvahallu. Společně s ním se na cestu vydává i vypravěč Brom (Eragon později zjistí, že také býval jezdec). Po cestě naučí Brom Eragona bojovat, ale také, jak správně používat kouzla a starat se o draka. Když už to vypadá, že ra´zaky dopadnou v Dras-Leoně, ra´zakové je místo toho překvapí a zajmou je. V noci Eragona zachrání Murtagh, ra'zakové ale zabijí Broma, který se obětoval, aby Eragon přežil.
Poté chtějí uprchnout z království, ale v Gil´eadu Eragona zajmou. Opět ho zachrání Murtagh se Safirou, přičemž zachrání také elfku Aryu, která byla vězněna v tamním žaláři a mučena Stínem (temný čaroděj Durza). Stín však Aryu otrávil, a ta ve spojení mysli sdělila Eragonovi, že se musí dostat do Beorských hor, aby zde našli skupinu odboje - Vardeny. Překonají poušť Hadarak, přičemž se nevyhnou dalším potížím.
Nakonec se ale přeci jenom dostanou k Vardenům. Tam je ale nečeká příliš vřelé uvítání, protože se zde setkají s dvěma čaroději (Dvojčaty), kteří Eragona přinutí, aby se podrobil zkoušce mysli. Murtagh, který zkoušku odmítl, se nakonec ocitne v cele, protože vůdce Vardenů pozná, že je to syn prvního a nejhoršího z křivopřísežníků - Morzana. Murtagh prokáže své dobré úmysly a snahu očistit své jméno, takže je opět propuštěn. Asi o měsíc později začne velká bitva - proti sobě nastoupili Vardenové a vojsko Urgalů (netvorové s rohy) v čele s Durzou (Stínem). Vardenové bitvu vyhráli, Eragon štastnou náhodou zabil Durzu, ale byl přitom vážně zraněn na zádech. Naštěstí to přežil. Eragonovi začali všichni říkat Stínovrah.


tak jsem to vyřešila

9. ledna 2011 v 13:16 | AnDyNkA |  Zastávky rozjetého vlaku života
ahojky tak jsem to vyřešila tím, že jsem si nastavila jiný design, trochu jednodušší na nastavení takže u něj nenastal dřívější problém.. nicméně potřebovala bych new dess kdo by byl ochoten mi ho udelat?

Prosím poraďte!!!!

6. ledna 2011 v 16:13 | AnDyNkA |  Zastávky rozjetého vlaku života
ahojik prosim potrebovala bych poradit s designem, který mám na blogu nastavený...mám problém s posunutým menu a také design je takový jaksi vykousnutý.. nevím v čem je problém... nevíte někdo čím by to mohlo být?? za radu budu vážně moc ráda takhle to vypadá divně... moc děkuju za případné komentáře

AFFS 0.3

5. ledna 2011 v 21:23 | AnDyNkA |  FOR AFFS!
Tak mám již v pořadí třetí Sbénko!

Má blog víceméně taky o fantasy a tak povšechně spňuje požadavky ke spřátelení.
Uvidíme jak bude vypadat naše vzájemná komunikace časem.

Já a posmrtný život...

5. ledna 2011 v 20:52 | AnDyNkA |  Vír myšlenek ve vesmíru
Posmrtný život??
Někdo na něj věří a někdo zase říká, že je to naprostá hloupost.
Já jsem z těch kdo věří. Věřím na posmrtný život od té doby, co mi zemřel tatínek. Asi rok potom jsme dostali malého pejska, štěnátko Pražského krysaříka. Už od malinka se k nám všem choval, jakoby nás už dávno znal. Zajímavá náhoda nebo návrat člověka ve zvířecí podobě zpátky na Zemi? Nevím, ale někdy mám takový pocit, že ten pejsek je opravdu tatínek. Někdo si asi bude myslet že jsem blázen nebo něco podobného, ale přísahala bych, že pokaždé když je mi ouzko, vždycky je tu pro mě. Nevím možná je to psí instinkt vycítit uzkost, možná trpím utkvělou představou o převtělování. Věřím, že každý člověk po smrti neskončí svůj ,,život´´. Jde dál, ale v jiné dimenzi, někde za hranicemi možností živých. Moc doufám, že až jednou zemřu, setkám se tam se všemi svými blízkými a se všemi které mám ráda a už nejsou mezi živými...