Tento blog je AUTORSKÝ kopíruj s ikonou. Najdeš ji v menu :)

Klidně všem hlásnu, ale pouze pokud napíšete do REKLAM jinak nereaguji.
Prosím jukněte na můj e-shop: http://ab-shop.blog.cz

Listopad 2010

UPÍŘI

28. listopadu 2010 v 15:28 | AnDyNkA |  Fantasy postavy

UPÍŘI

vbmju


Upíři jsou hned po andělech nejznámější fantasy postavou.
Mezi jejich charakteristické znaky patří tmavé lesklé oči (někdy i červené nebo jantarově hnědé), vetšinou tmavé nebo černé vlasy (ale není to pravidlo). Při pohledu na jejich ústa si všimnete nápadně velkých špičáků, které používají přesně k tomu, k čemu si myslíte. Upíři také mají oproti člověku velmi světlou pleť, tmavě červené rty, nápadně bílé zuby, nižší teplotu těla než člověk. Upíři jsou člověku velmi podobní a pokud upír sám nechce, aby ho člověk viděl, většinou to nepoznáme, že jde o upíra.Umějí se dobře skrývat. Každý z nás také dobře ví, že upíři se pohybují hlavně za tmy a to z toho důvodu, že nesnesou sluneční světlo, za prvé je oslepuje a za druhé je sluneční svit dopadající na jejich holou kůži příšerně pálí. Upíři se často stávají také filmovými náměty, kde se zpravidla dělí na ,,zlé´´ a ,,dobré´´ upíry. Upíři se vetšinou stravují lidskou krví, a tak není divu, že se o nich vypráví už od dávných dob. Upírům se dříve přisuzovaly neobjasněné vraždy a lidé se jich báli. Už odpradávna naše babičky říkávaly, že proti upírům pomáhá věnec z česneku a růženec. Opravdu, většina upíru se bojí boží vůle (růženec) a česnek jim páchne, takže je odpuzuje. Nevydrží to ale nadlouho. Myslím, že upíři si na pach česneku pomalu začali zvykat a nedělalo jim to problém v dalším násilném vraždění a vysávání nevinných obětí. |Nejznámějším upírem všech dob je jednoznačně hrabě Drácula. V dnešní době si pod slovem upír lidé spíše vybaví film TWILIGHT nebo Upíří deníky. Upíři se ve filmech často objevují jako krvelační zabijáci (vetšinou jsou to horory).

Nějaké obrázky :

daspioj
bhgf

Deja vu (nikdy sem to nezažila)

26. listopadu 2010 v 11:52 | Andik |  Vír myšlenek ve vesmíru

DEJA VU

Jak si tak prochází články k tématu týdne konečně začínám pomalu ale jistě zjišťovat co to vlastně deja vu je. Předtím jsem už to slovo někde někdy slyšela, ale nikdo mi nikdy nevysvětlil o co přesně jde. Když se nad tim tak zamýšlím, tak i zároveň zjištuju že sem deja vu nikdy nezažila. Byl by to asi docela zajímavý pocit... Říct si,, tady už sem někdy byla´´ nebo ,,tebe znám, už sem tě někde viděla´´... Nevím jak bych na ten pocit asi zareagovala neumím si to dost dobře představit jakl by o mělo vypadat. Deja vu vychází z našeho mozku nebo je to výjev z minulého života? Snaží se nám mozek naznačit čím jsme v minulém životě byli?? Toť asi věčná otázka. Náš mozek je zkrátka hodně nevyzpytatelný a ještě ho nikdo neprozkoumal celý skrz naskrz tak je zřejmé že není zjištěna pravá příčina deja vu. An já to nedokážu zjistit. Držím se zažitých myšlenek a toho co se o tomto jevu říká a co se o něm zatím zjistilo. Až ho možná jednou zažiju, pak o něm budu možná vědět o něco malinko víc...

Víly

19. listopadu 2010 v 16:20 Fantasy postavy

VÍLY


vila

Víly jsou miniaturní stvořeníčka, která žijí v souladu s přírodou.
Většina lidí si myslí, že víly mají motýlí křídla a bydlí v květech květin.
Vílám se také říká rusalky nebo divoženky.
Evropská mytologie se o vílách zmiňuje už ve středověku.
Samotný výraz ,,víla´´ je původem Slovanský.
Slovanský výraz víla pochází od slova viliti - být posedlý, bláznivý.
Nejstarší známé zprávy o vílách u Slovanů pocházejí ze středověku. Už v 6. století psal Prokopius o uctívání "nymf", jejich slovanské označení ale nezaznamenal. V Rusku jsou víly uváděny již v pramenech z 11. až 12. století (v souvislosti se zákazem jejich uctívání), z pozdějšího folklóru ale byly vytlačeny rusalka.

víla

První vločka chladí nejvíce.

17. listopadu 2010 v 21:32 | AnDyNkA |  Vír myšlenek ve vesmíru

První vločka?
U toho se mi jednoznačně vybaví Vánoce, když sem byla hodně maličká.Nevím už kolik mi mohlo být, ale prostě to byly první Vánoce které jsem už jakž takž dokázala rozumově vnímat. Pamatuju se že jsem měla strašnou radost z vloček které se lepily na okenní tabulky... Prostě jsem je nikdy předtím takhle neviděla že :D nebo jak jsem venku před domem pobíhala jako šílená a snažila si nachytat vločky do dlaní... jenže to samozřejmě nešlo, byla jsem z toho tenkrát strašně smutná, že si ani jednu vločku nemůžu schovat na památku... Ostatně ale sníh je každý rok. Dneska už to tolik neprožívám. Dneska je to jiné. Dneska když vidím, že venku padá sníh, zhrozím se a říkám si ,,už je tady zase sníh, achjo´´. Někdy si v tomhle připadám jako bručoun ze šmoulů : ,, Nemám rád Vánoce´´ tak já říkám ,, Nemám rád SNÍH!´´ Ale je to každýho věc. Já mám prostě radši léto.

Perličky 0.1 ( postupně doplňuju)

16. listopadu 2010 v 14:25
1) ,, Co čumíš bandasko¨  :D:D

Přítel (ne)přítel?

15. listopadu 2010 v 10:31 | AnDyNkA |  Vír myšlenek ve vesmíru
Přítel?? No sama jich moc nemám, někteří považují za přítele toho, kdo jim například pujčí peníze nebo pro ně něco udělá, nebo jenom tak nazvou spolužačku ze školy, která si s ním povídá. Jenže tak to není. Já za přítele považuju jen toho, kdo pro mě někdy něco udělal, o kom vím, že mě nezradí a taky ho musím znát trochu déle než jen pár měsíců. U mě to jsou řádově roky. Ale i tak se najdou tací, kteří tě dokáží po několika letech podrazit. V dnešním světě můžu stoprocentně věřit atk akorát sama sobě. Pár dobrých přátel mám to ano, uznávám, ale je dosti i těch kteří mi už několikrát pěkně ublížili.

Dračí lov

12. listopadu 2010 v 15:49 Přečteno
slunecni studna 1Válkou rozpolcený svět sužují krutí draci, elfové prahnoucí po moci a armády Pohromy nemrtvých. Ještě ke všemu se znovu objeví dávno ztracený zdroj nepředstavitelné destruktivní síly. Hodný modrý drak, který na sebe umí vzít lidskou podobu, se neohroženě pustí do boje se silami zla. Na nebezpečné cestě za spravedlností se setká s Anveenou, zvláštní kráskou, která zná velké tajemství...

Poslední strážce

11. listopadu 2010 v 21:06 | AnDyNkA |  Přečteno
poslední strážce

Strážci Tirisfalu - řada mistrů obdařených božskou mocí. Každý z nich musí celé věky bojovat svou tajnou a osamocenou válku proti Plamenné legii. Medivh byl od narození předurčen k tomu, aby se stal největším a nejmocnějším členem tohoto vznešeného řádu. Od samotného počátku však byla jeho duše poskvrněna temnotou, která zvrátila ve zlo síly, jež měly bojovat ve prospěch dobra. Medivh, zmítaný mezi dvěma světy, a jeho boj s vlastní zlobou se stanou osudem celého Azerothu... a navždy změní svět.

Legenda o Lilith

8. listopadu 2010 v 22:28 Chystám se prověřit
legenda o lilith
Podle starověkého mýtu o povstání nesmrtelné Lilith, kterou ochraňuje tajný spolek Víra. Lilith se bude muset naučit ovládat svou moc, porazit démona a zachránit lidstvo. Někteří lidé věří, že první žena, která se narodila v Rajské zahradě byla Eva. Ale jiní věří, že byla ješte jedna. Byla špatná, nedokonalá, stvořená z té nejtemnější substance. Jmenovala se Lilith. Byla přesvedčená, že si je s Adamem rovná a odmítala se mu podrobit. A proto ji z Ráje vyhnali. Protože už byla navěky prokletá, změnila se na něco jiného, nebezpečného a začala zuřivě zabíjet. Tak vzniklo spoločenství Víry, které mělo ukončt Lillithin hněv.

Dračí doupě 2

8. listopadu 2010 v 21:37 Osvědčeno - filmchart

dračí doupě 2
Příběh Vás vtáhne do temné říše fantazie. Zlý kouzelník Damodar připravuje zlověstný plán pomsty proti Izmerskému království. Berek, vyznamenaný bojovník, a Melora, nezkušená kouzelnice se vydávají do bitvy proti Damodarově obrovské armádě strašlivých nestvůr, létajících harpií a ledových draků, která má splnit kletbu a připravit je o kouzelné žezlo. Berek a Melora vytvoří vlastní armádu, aby se jim podařilo kletbu zlomit.

Dračí doupě 1

8. listopadu 2010 v 21:27 Osvědčeno - filmchart

dračí doupě 1

Izmerská říše je již po dlouhý čas na rozhraní dobra a zla. Vládnou zde mágové, elitní skupina kouzelníků, zatímco prostí lidé jsou bezmocní. Izmerská císařovna Savina (Thora Birch) chce rovnost a blahobyt pro všechny, proto má zlý mág Profion (Jeremy Irons) v plánu sesadit ji a nastolit vlastní vládu. Císařovna vlastní žezlo, které ovládá izmerské zlaté draky. Aby Profion mohl převzít vládu, musí nejprve toto žezlo získat a lstí přesvědit radu mágů o tom, že Savina je nezpůsobilá udržet moc. Císařovna ví, že Profion přinese Izmeru ničení a smrt. Musí proto najít legendární tzv. savrillský prut - mýtický prut, který má moc nad rudými draky, mnohem mocnějšími než jsou zlatí. Dva zloději, Ridley (Justin Whalin) a Snails (Marlon Wayans), se neúmyslně stanou nástroji při Savinině hledání. V doprovodu trpaslíka Elwooda (Lee Arenberg) a za pomoci císařovnina nejlepšího stopaře, skřítka Norda, se mladí hrdinové vydávají hledat prut ze Savrillu. Zatímco se v Izmeru Profion připravuje na bitvu s císařovnou, Ridley a jeho přátelé překonávají mnoho překážek - smrtící bludiště zlodějského bratrstva, tajné jeskyně, opuštěné hrady - na každém kroku musí přelstít Profionova hlavního přisluhovače Damodara (Bruce Payne). Vše závisí na toho, kdo prut získá jako první. Čas neúprosně běží, přežití visí na vlásku...

Perličky 0.1 ( postupně budu doplňovat)

8. listopadu 2010 v 20:34 | AnDyNkA

1)  Má kamarádka hraje WOW teprve 3 měsíce a tak svět Warcraftu teprve tak nějak objevuje.
      Založila si HUNTERA. Já mám DRUIDA. Chtěla ukázat, jak vypadá druidova vodní forma.
      Zrovna jsme byly v RATCHETU tak jsme šli k jezírku já do něj skočila a ona za mnou.
      Přepnula jsem si na vodní formu a doplavala ke kámojdě. To co kamarádka poté zahlásila mě  smíchy srazilo na kolena =)

   ,,Fuuj to je ale hnus! Ani můj pet se na to nemůže dívat´´ (protože jí pet někam zdrhnul :D ).

2) Jo a taky můjí vodní formu záhy přejmenovala na ,,bílého krtka´´.

3) kámojda si chytila svého prvního peta (takovýho toho pštrosa) stávalo se já ale, že když její postava zemřela, tak jí zmizel a ona nevedela jak ho privolat zpět, tak na něj postupem dní byla celkem háklivá. Byli sme v RATCHETU a já sem v medvědí formě dělala tak jakože blbosti a zalehla sem její postavu ležící na zemi. Chtěla jsem jí zalehnout i peta... V tu ránu kámoška zahlásila: ,, Nech jo je maličkej ¨ :D:D (se bála aby jí zase někam nezmizel :D) nu a začala s ním utíkat dokolečka abych ho nemohla chytit :D

Hodnocení 0.1

8. listopadu 2010 v 20:19 | AnDyNkA |  Hodnocení blogůH8Tak první hodnocení blogu patří antidicaprio.blog.cz ...

DESIGN: 9/10
MENU: 8/10
OBSAH:6/10
ZAMĚŘENÍ BLOGU: 7/10
CELKOVÝ DOJEM:30/40

Design: -  velmi povedený, ale není tvojí vlastní výroby, což mě krapet mrzí
Menu: -  líbí se mi popisky menu, jen bych tam dala trošku výraznější barvičku, ať to nepůsobí tak ponuře
          - názvy rubrik nejsou nijak zvláštní ani originální
Obsah:+líbí se mi rubrika tajemno
             - mohu jen vytknout málé množství rubrik v menu, které ale kompenzuje počet článků v jednotlivých rubrikách
             + taky mě těší, že na blogu máš rubriku kde vyjadřuješ svoje názory
             + velice se mi líbí běhající text v záhlaví
             + hrozně se mi také líbí množství rozcestníků, jsou praktické a hodně přehledné
Zaměření blogu: - blog nemá speciální zaměření je to taková všehochuť toho co máš ráda (aspoň mi to teda tak přišlo)
                          + není to klasika blog o celebritách, což se cení
Celkový dojem: + jeden z pěkných blogů
                           + už z designu je hodně vidět, co se ti líbí a čemu se ráda věnuješ
                           + již zmíněná rubrika tajemno ( má i celkem originální název- jako jediná)
                           + již zmíněná rubrika s tvými názory

Za překlepy se předem omlouvám a výhrady a námitky pište do komentů pod tento článek děkuji.

Kruh nenávisti

7. listopadu 2010 v 22:58 Přečteno
kruh nenávistiPlamenná legie byla poražena a o východ Kalimdoru se dělí dva národy: orkové v Durotaru, vedeni náčelníkem Thrallem, a lidé v Theramoru, vedeni mocnou čarodějakou - lady Jaine Proudmoore.
Avšak křehký mír mezi lidmi a orky se hroutí: náhodné útoky proti durotaru dávají tušit, že lidé se rozpomínají na svou nenávist vůči orkům. Jaina s Thrallem musí odvrátit katastrofu než nenávist vzplane na obou stranách - a Kalimdor se bude zmítat ve strašlivé válce...

Den draka

7. listopadu 2010 v 20:09 Přečteno
den draka

V mlhami zahaleném stínu minulosti překypoval svět Azerothu úžasnými tvory všeho druhu. Mezi rozličnými lidskými kmeny žili v relativním míru a harmonii záhadní elfové i houževnatí trpaslíci - až do doby, než příchod armády démonů známé jako Plamenná legie tuto jednotu navždy rozbil. Nyní soupeří orkové, draci, goblini i trolové o nadvládu nad roztříštěnými královstvími. To je však jen část ohromných machinací, jež nakonec rozhodnou o osudu světa zvaného Warcraft.

Pozdvižení mezi nejvyššími čaroději tohoto světa vyústí ve vyslání nepohodlného samotářského čaroděje Rhonina na nebezpečnou misi na orky kontrolované území v Khaz Modanu. To, co Rhonin nakonec odhalí, je rozsáhlé spiknutí, temnější, než si kdy dokázal představit - hrozba, která ho donutí uzavřít nebezpečné spojenectví se starobylými vládci vzduchu a ohně, pokud má svět Azerothu ještě někdy spatřit vycházející slunce.

Hodnotím blogy!!!

7. listopadu 2010 v 12:10 Hodnocení blogů
Ahojky lidičky myslí, že už mám blog celkem dlouho. A tak hodnotím vaše blogy. Myslím si, že hodnotím spravedlivě.

Takže kdo chcete ohodnotit napište do komentáře:
1. Jak dlouho přibližně máš blog.
2. O čem máš blog.
3. Kolik bodů ze 40 si myslíš, že dostaneš?

To je asi tak vše. Tak pište komenty.

pozn.: Tento text je aktualizován dne 25.7.2011 proto se řiďte instrukcemi výše nikoliv komentáři již napsanými před aktualizací. Děkuji.

ELFOVÉ

7. listopadu 2010 v 11:57 Fantasy postavy
ejfv

Elfové podle mytolgie pocházejí ze starogermánských pověstí.
Všichni se jistě shodneme, že elfové mají úzké spojení  s lesy a přírodou. V dnešní době se toho o elfech již mnoho neví. Většina lidí si pod pojmem ELF vybaví malé bytosti, se špičatýma ušima, z pohádek.

dfdf


Charakteristika:
- velmi štíhlé rovně stavěné tělo
- bledá až bílá pleť
- zpravidla světlé nebo bílé vlasy, není to ale vždy, mohou mít i červenou barvu


Elfové se vždy vyunačovali svým půvabem a vznešeností. Ladnost jejich pohybu nechává rozum stát. Byli světem stvořeni, aby chránili přírodu a vše živé kromě lidí. Měli dohlížet na chod přírody, koloběh přírody, růst přírody a napravovat rovnováhu mezi zvířaty a přírodou.


lk

Válka prastarých 3 - Rozdělení

7. listopadu 2010 v 11:38 Přečteno
rozděleníHodina konce se přiblížila... Udatní noční elfové jsou zdrceni ztrátou milovaného generála. Černý drak, Neltharion, použil Duši démona a mocné dračí letky rozprášil po celé obloze. A navíc démon Archimonde přivedl Plamennou legii téměř ke konečnému vítězství nad Kalimdorem. Zatímco jsou země i její obyvatelé sužováni nezastavitelným zlem, blíží se ke všem nepředstavitelná hrůza vycházející z hlubin Studny věčnosti... V poslední, apokalyptické kapitole epické trilogie Válka prastarých musí dračí mág Krasus a mladý druid Malfurion riskovat skutečně vše, aby zachránili Azeroth před zkázou. Hrdinové přivedli na svou stranu trpaslíky, taury i srstnatce a doufají, že tak vytvoří alianci schopnou postavit se moci Plamenné legie. Neboť jestli Duše démona padne do spárů Legie, bude všechna naděje na záchranu světa ztracena.

Válka prastarých 2 - Duše démona

7. listopadu 2010 v 11:36 Přečteno
duše démona

Nesčetné množství démonů vedených mocným Archimondem nyní pochoduje Kalimdorem a v jejich stopách kráčí smrt a zkáza. V samotném srdci plamenné invaze leží Studna věčnosti - kdysi zdroj prastaré moci nočních elfů. Ovšem síly Studny jsou nyní pošpiněné a zvrácené, neboť královna Azshara a její Urození se nezastaví před ničím ve snaze přivítat na světě nově nalezeného pána: ohnivého vládce Plamenné legie...Sargerase. Bránící se noční elfové vedeni mladým druidem Malfurionem Stormrage a čarodějem Krasem bojují zoufalou bitvu s cílem strašlivý masakr démonů zastavit. Přestože už zůstává skutečně jen jiskřička naděje, světu přichází v nejčernější hodince na pomoc prastará síla. Draci - vedeni mocným Aspektem Neltharionem - vytvořili zbraň s nepředstavitelnou mocí: Duši draka, artefakt schopný navždy vyhnat Legii ze světa. Ovšem její použití může stát nakonec víc, než by kdo mohl tušit...

Válka prstarých 1 - Studna věčnosti

7. listopadu 2010 v 11:33
studna věčnosti


Mnoho měsíců již uplynulo od zničující bitvy u hory Hyjal, ve které byla Plamenná legie navždy vyhnána z Azerothu. Nyní ovšem vrhl vír záhadné energie hluboko v horách Kalimdoru tři vysloužilé válečníky do dávné minulosti - do časů dávno před tím, než na svět vkročili orkové, lidé, nebo dokonce vysocí elfové. Do časů, kdy temný titán Sargeras se svými démonickými nohsledy přesvědčil královnu Azsharu a její Urozené, aby očistili svět od nižších ras. Do časů, kdy byli dračí Aspekti na vrcholu moci - netušíce, že jeden z nich je brzy uvrhne do věku temnoty, která zcela pohltí svět jménem V první knize této epické trilogie je výsledek historické Války prastarých navždy změněn příchodem tří hrdinů ztracených v čase: Krasa - dračího čaroděje, jehož ohromná moc i vzpomínky na prastarý konflikt nevysvětlitelně zmizely; lidského čaroděje Rhonina, jehož mysl je rozpolcená mezi rodinou a svůdným zdrojem rychle rostoucí moci; a Broxigara, ostříleného orkského veterána, který již nehledá nic než hrdinnou smrt v boji. Pokud však tito tři podivní spojenci nepřesvědčí poloboha Cenaria a nedůvěřivé noční elfy o zradě jejich královny, bude cesta pro Plamennou legii do Azerothu znovu otevřena. A tentokrát by se bitvy dávné minulosti mohly přelít až do budoucnosti…